szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

LEKTURY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ - PSP2 W SZYDŁOWCU

Klasa I

A. Bahdaj – "Pilot i ja"

W. Bełza – "Kto ty jesteś? Polak mały!"

J. Brzechwa – "Brzechwa dzieciom"

M. Buczkówna – "Szaraczek"

J. Duszyńska – "Cudaczek – Wyśmiewaczek"

J. Grabowski – "Czarna owieczka"

H. Januszewska – "Kopciuszek"

C. Janczarski – "Jak Wojtek został strażakiem"

M. Jaworczakowa – "Jacek, Wacek i Pankracek"

M. Konopnicka – "Co słonko widziało", "Na jagody"

M. Kownacka – "Plastusiowy pamiętnik"

T. Kubiak – "Gdy miasto śpi"

J. Papuzińska – "Nasza mama czarodziejka"

J. Porazińska – "Psotki i śmieszki"

E. Szelburg – Zarembina – "Najmilsi"

J. Tuwim – "Wiersze dla dzieci"

D. Wawiłow – "Wierszykarnia"

 

Klasa II

H. Ch. Andersen – "Dziecię elfów"

A. i C. Centkiewiczowie – "Zaczarowana zagroda"

J. Grabowski – "Pac, Bursztyn i goście"

M. Krüger – "Karolcia"

K. Kleniewska – Kowaliszyn – "Magda, Paweł i ja"

G. Knutsson – "Przygody Filonka Bezogonka"

H. Lofting – "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

S. Michałkow – "Nie płacz, koziołku"

A. A. Milne – "Kubuś Puchatek"

Ch. Perrault – "Bajki"

J. Porazińska – "Szewczyk Dratewka“

J. Tuwim – "Słoń Trąbalski"

E. Szelburg-Zarembina – "Idzie niebo ciemną nocą"

I. Kryłow – "Bajki dla dzieci"

 

Klasa III

H. Ch. Andersen – "Baśnie"

A. i C. Centkiewiczowie – "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

W. Chotomska – "Dzieci Pana Astronoma"

M. Jaworczakowa – "Oto jest Kasia"

H. Kostryko – "Klechdy domowe"

M. Kownacka – "Kajtkowe przygody"

A. Lindgren – "Dzieci z Bullerbyn"

K. Makuszyński – "Awantura o Basię"

R. Pisarski – "O psie, który jeździł koleją"

J. Ratajczak – "Ziarenka maku"

S. Wortman – "U złotego źródła", "Baśnie polskie"

 

Klasa IV

J. Brzechwa – „Akademia Pana Kleksa”

F. E. Burnett – „Mały lord“ lub „Mała księżniczka”

C. Collodi – „Pinokio”

T. Janson – “Opowiadania z Doliny Muminków”

J. Korczak – „Król Maciuś Pierwszy”

M. E. Letki – „Jutro znów pójdę w świat”

A. Lindgren – „Bracia Lwie Serce”

Wybór baśni” (H. Ch. Andersen, J. L. i W Grimm, Ch. Perrault)

Wybór wierszy ( J. Brzechwa, W. Chotomska, K. I. Gałczyński, J. Kulmowa, A.Mickiewicz, J.Ratajczyk, J.Słowacki, L.Staff, J.Twardowski)

 

Klasa V

„Wybór podań i legend polskich” – wybór i opracowanie J. Rodziewicz

Z. Gierała – „Baśnie i legendy Ziemi Radomskiej”

„Wybór mitów greckich i rzymskich”

I. Krasicki – „Bajki”

A. Mickiewicz – „Pan Tadeusz”- fragm.

H. Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”

F. E. Burnett – „Tajemniczy ogród”

F. Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”

Sat Okh – „Biały mustang”

M. Ożogowska – „Tajemnica zielonej pieczęci”

S. Szmaglewska – „Czarne Stopy”

R. R. Tolkien – „Rudy Dzil i jego pies”

M. Twain – „Przygody Tomka Sawyera”

Wybór wierszy (S.Barańczak, A.Bursa, W.Chotomska, K.I.Gałczyński, S.Grochowiak, J.Harasymowicz, A.Kamieńska,Cz.Miłosz, J.Słowacki, T.Różewicz, J.Tuwim, J.Twardowski)

 

Klasa VI

S. Lem – „Bajki robotów”

L. M. Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”

A. Kamieńska – „Książka nad książkami”

A. Mickiewicz – „Pan Tadeusz”

B. Prus – „Lalka”- fragm.

H. Sienkiewicz – „Ogniem i mieczem”

J. Słowacki – „Balladyna”

J. Jurgielewiczowa – „Ten obcy”

K. Makuszyński – „Panna z mokrą głową”

E. Niziurski – „Sposób na Alcybiadesa”

 

LEKTURY DLA GIMNAZJUM - PG1 W SZYDŁOWCU

Klasa I

K. Dickens – „Opowieść wigilijna”

A. Fredro – „Zemsta”

A. Mickiewicz – „Dziady” cz. II

M. Musierowicz – „Kłamczucha”

B. Prus – „Kamizelka”

B. Prus – „W górach”

A. de Saint Exupery – „Mały Książę”

W. Szekspir – „Romeo i Julia”

 

Klasa II

M. Białoszewski – „Pamiętnik z powstania warszawskiego”

M.D. Cervantes – „Don Kichote”

E. Hemingway – „Stary człowiek i morze”

K. Lanckorońska – „Wspomnienia wojenne”

A. Mickiewicz – „Pan Tadeusz”

H. Sienkiewicz – „Krzyżacy”

 

Klasa III

A. Czechow – „Śmierć urzędnika”

A. Fiedler – „Dywizjon 303”

L. Kruczkowski – „Niemcy”

M. Musierowicz – „Opium w rosole”

J. Słowacki - Balladyna

Sofokles – „Antygona”

M. Wańkowicz- Ziele na kraterze

S. Żeromski - Siłaczka

S. Żeromski – „Syzyfowe prace”

Aktualizacja z dnia 15.09.2009 r.

 

Joomla templates by a4joomla