szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 wzięła udział w I edycji projektu w roku szkolnym 2015/2016 pt “Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka” .
“Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” jest projektem Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.
Z grupy uczniów, którzy spełnili wytyczne wskazane w regulaminie programu stypendialnego oraz złożyli stosowny wniosek do ww projektu zakwalifikowało się trzech uczniów PG1. Stypendyści wraz z rodzicami określili swój kierunek dalszego rozwoju edukacyjnego i wybrali nauczyciela-opiekuna. Opiekunowie opracowali szczegółowy Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego ucznia dla każdego z nich.
Stypendystami są:

Lp Imię i nazwisko ucznia klasa Przedmiot i nauczyciel-opiekun Temat projektu
1 Oliwia Sroka 1a Język niemiecki – Aneta Jaromin Idiomy niemieckie na poziomie podstawowym
2 Szymon Tuszyński 1a Matematyka – Jadwiga Łukasiewicz Figury przestrzenne w otaczającym nas świecie
3 Natalia Miernik 2a Język angielski - Aneta Gregorczyk Idiomy angielskie na poziomie intermediate

(tekst: A. Gregorczyk)

Joomla templates by a4joomla