szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Organizacja IV Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn w Szydłowcu przejdzie do historii jako sukces, zarówno sportowy jak i organizacyjny Rodzinnej Akademii Sportu i Szydłowca.
Pierwszy dzień rozgrywek to zmagania grupowe. Mecze odbywały się w hali ZS im. JP2, a także na sali gimnastycznej ZSO im. Henryka Sienkiewicza. Swoje mecze rozgrywało 11 męskich i 10 kobiecych siatkarskich drużyn.
Walentynkowa niedziela, czyli drugi dzień turnieju, to pojedynki ścisłej czołówki. Sympatycy siatkówki obejrzeli: półfinały, mecze o 3 miejsca oraz finały.
Zanim przejdziemy do tych najważniejszych informacji, warto wspomnieć, że wysokie 4 miejsce w rywalizacji kobiet zajęły siatkarki z szydłowieckiej RASzóstki. Uległy w tie-breaku drużynie SPS Construction Kielce.
Rewelacyjnie za to spisali się panowie reprezentujący Szydłowiec i Rodzinną Akademię Sportu, którzy dotarli do finału w którym zmierzyli się z bardzo mocną ekipą AZS UJK Kielce. Po emocjonującym finale wygrali 2:0.
W finale kobiet triumfowała drużyna UJK Kielce, która pokonała łódzką ekipę Dream Team. Panie z Kielc wygrały po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu.
Gośćmi specjalnymi drugiego dnia turnieju którzy przybyli do hali ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu byli zawodnicy drużyny Cerrad Czarni Radom: Daniel Pliński, Wojciech Żaliński i Neven Majstorović. Cała trójka obejrzała mecze finałowe kobiet i mężczyzn, a Pliński i Żaliński wybrali dodatkowo, najlepszego środkowego i przyjmującego finału.
W rozmowie z o organizatorami i zawodnikami usłyszeliśmy, że podoba im się turniej w Szydłowcu i są pod wrażeniem zaciętości jaką prezentują siatkarze amatorzy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że takie turnieje to doskonała promocja siatkówki, tym bardziej, kiedy w jednym miejscu udaje się zebrać ekipy z różnych części Polski.
Najprzyjemniejszym momentem dla zawodników było z pewnością wręczenie pucharów oraz nagród indywidualnych.
Zanim jednak wręczono statuetki głos zabrał Maciej Kapturski, przewodniczący komisji edukacji, który podkreślał, jak ważny jest to turniej dla promocji Szydłowca. Złożył podziękowania na ręce prezesa RAS Grzegorza Nowak organizatorów turnieju za podjęcie trudu stworzenia tej cyklicznej imprezy. Drużynom natomiast gratulował udanej sportowej rywalizacji.
Najlepszą siatkarką turnieju wybrana została Joanna Kosmala (UJK Kielce), która otrzymała m.in nagrodę od reprezentantki Polski Agnieszki Bednarek - Kasza.
Najlepszą szydłowiecką siatkarką turnieju została Paulina Bielecka (RASzóstka Szydłowiec). Najlepszego środkowego wskazał Daniel Pliński, a był to Piotr Januchta (UJK Kielce), a najlepszego przyjmującego wybrał Wojciech Żaliński, był nim Michał Koryciński (RASzóstka Szydłowiec).
Wyniki fazy finałowej.
Kobiety, mecz o III miejsce: SPS Construction Kielce – RASzóstka Szydłowiec 2:1 (25:22, 19:25, 15:12), skład RASzóstki: Aleksandra Lis-Jedynak, Monika Łożyńska, Ewelina Sasal, Wiktoria Pawlak, Paulina Białecka, Magdalena Wanat, Agnieszka Wiśniewska, Kaja Kiersnowska, Ewelina Jaros.
Finał: AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce – Dream Team Łódź 2:1 (23:25, 25:21, 15:11).
Mężczyźni, mecz o III miejsce: Domino Jastrząb – Stolpaw Szydłowiec 1:2 (16:25, 25:21, 9:15), Skład Stolpaw: Tomasz Kosno, Piotr Bogusiewicz, Maciej Łabędzki, Tomasz Sokołowski, Arkadiusz Sasal, Karol Kowalik, Marcin Sasal, Marcin Pawlak, Mateusz Kowalczyk.
Finał: RASzóstka Szydłowiec – UJK Kielce 2:0 (25:20, 25:23). Skład RASzóstki: Łukasz Lis, Krzysztof Jedynak, Rafał Budzyński, Michał Koryciński, Bartłomiej Koryciński, Jakub Michalski, Paweł Sąpór, Kamil Kapusta, Karol Fryszkowski, Jakub Czerwiak, Bartosz Czerwiak, Rafał Boczek.
Organizatorzy turnieju składają podziękowania dla gospodarzy obu szkół w których odbywały się mecze: dyrektor Ewie Świercz oraz dyrektorowi Karolowi Kopyckiemu. Dziękują za pomoc również młodym adeptkom siatkówki - młodziczkom RASzóstki które cały czas czuwały przy stolikach sędziowskich , ratownikom medycznym pani Alicji Jankowskiej i panu Mikołakowi Banaszczykowi oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji.
Sponsorom: ciepłowni miejskiej, wodociągom i kanalizacji, firmie Vico, Wujek , Aris, Stolpaw, Chemoremont, Pizzeri Nowej, Urzedowi Miejskiemu, Firmie Media Project Group.

(tekst: G. Nowak)

 

Joomla templates by a4joomla