szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 12 stycznia 2016 roku o godzinie 9.00 uczniowie PSP nr 2 Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wzięli udział w próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty z OPERONEM. W tym roku uczniowie pisali sprawdzian z języka polskiego i matematyki oraz z języka angielskiego.
Sprawdzian szóstoklasisty ma formę pisemną i składa się z dwóch części. Część pierwsza obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki, natomiast część druga – zadania z języka obcego nowożytnego. Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego języka obcego, u nas angielskiego.
Obie części sprawdzianu szóstoklasisty są przeprowadzane jednego dnia. CZĘŚĆ 1. trwa 80 minut, a CZĘŚĆ 2. – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Uczniowie mogą oswoić się z atmosferą egzaminu, sprawdzają swoje wiadomości i umiejętności z różnych przedmiotów. Wszyscy uczniowie byli zafascynowani atmosferą, nie stresowali się .
Sprawdzian przebiegał bez większych problemów. Wyniki sprawdzianu pomogą nauczycielom w lepszej pracy z uczniami.

(tekst:E. Łata)

Joomla templates by a4joomla