szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

14 grudnia uczniowie ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu okolicznościowym apelem przybliżyli tragiczne wydarzenia związane z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. Podczas uroczystości zaprezentowano spektakl multimedialny, w którym przedstawiono genezę wprowadzenia stanu wojennego, a następnie jego przebieg, ukazując najbardziej tragiczne wydarzenia tamtego okresu. Wykorzystano m.in. autentyczne nagrania telewizyjne i radiowe, w tym przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego oraz piosenki barda "Solidarności" Jacka Kaczmarskiego.
13 grudnia 1981 roku jest datą, która niechlubnie zapisała się w naszej historii, ale musimy ją zapamiętać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Historycy mówią: kto nie zna swojej przeszłości, ten nie jest godny teraźniejszej ...?
Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, przygotowały go panie R. Malmon i A. Tokarska przy współpracy p. D.Klepaczewskiej i E. Waszczyk.

(tekst: R. Malmon)

Joomla templates by a4joomla