szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 11 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyło się spotkanie z panem Michałem Łukasiewiczem podróżnikiem, społecznikiem, producentem TV oraz organizatorem akcji „ Od deski do deski”. W ciągu kilkunastu dni przemierzać będzie wraz z deską do prasowania trasę ze stolicy woj. śląskiego do Warszawy podróżując pieszo, rowerem czy płynąc kajakiem.
Uczniowie dowiedzieli się, że celem akcji jest popularyzowanie turystyki krajowej, sportu, aktywności, zdrowego trybu życia i czytelnictwa. Hasło, które promuje podróżnik to: „od deski do deski” czytaj książki, odkrywaj Polskę, dbaj o zdrowie, uprawiaj sporty i bądź aktywny. W trakcie spotkania p. M. Łukasiewicz rozdawał pamiątki i nagrody dla uczniów, którzy najwięcej wypożyczyli książek z biblioteki szkolnej. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem tak interesującej osoby. Uświadomili sobie jak ważne jest czytanie książek oraz znalezienie własnej pasji w życiu.

(tekst: E. Łata)

Joomla templates by a4joomla