szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Korzystając z zaproszenia władz francuskiego miasta Beynes (okolice Paryża) uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych gminy Szydłowiec mieli możliwość poznać kulturę, architekturę oraz kuchnię francuską..
Delegację stanowiły uczennice z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu: Wiktoria Śmigielska, Aleksandra Piętak, Natalia Miernik uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu, Wiktoria Wiktorowicz, Weronika Łazarczyk, Cezary Żak, Kajetan Górlicki, Piotr Stopa, Jakub Podsiadły i uczennice z Zespołu Szkół im. Bp. Jana Chrapka w Majdowie: Laura Sokołowska oraz Dominika Ciura. Opiekę nad uczniami sprawowali dwaj nauczyciele: Artur Myśliński, Krzysztof Ubysz.
W czasie sześciodniowej wyprawy uczestnicy mieli możliwość zwiedzić miejscowe atrakcje takie jak: Ruiny Zamku z 1073r., Kościół Św. Marcina, a także piękne zabudowania Paryża z Wieżą Eiffla czy Pałacem Królewskim w Luwrze na czele. Uczniowie w czasie pobytu z rodzinami partnerskimi zobaczyli piękny Pałac w Wersalu wraz z nieocenionym parkiem wersalskim.
11 listopada podczas uroczystości z okazji zakończenia I Wojny Światowej delegacja z naszych szkół odśpiewała hymn Polski, a także złożyła kwiaty przy grobie poległych, za co została nagrodzona gromkimi brawami ze strony lokalnych mieszkańców.
Uczniowie mają nadzieję na dalszą współpracę z młodzieżą z miasta partnerskiego Beynes i chętnie ugoszczą ich w gronach swoich rodzin, aby pokazać zwyczaje, kulturę oraz polskie zabytki. Wszystkie zdjęcia z niezapomnianej wycieczki znajdują się w galerii...

(tekst: A. Myśliński)

Joomla templates by a4joomla