szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 12.11.2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Mirowie odbył się IV Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu reprezentowali uczniowie w 2 kategoriach: Zespół wokalno-instrumentalny i soliści. Zespół w składzie: mira Chwalkiewicz, Agata Sokołowska, Maciej Kołodziejski, Rafał Czaja, Jakub Grzęda i Natalia Brzykowska, z wielką pasją i zaangażowaniem wykonał pieśń pt. „Honor i gniew” z repertuaru Zespołu „Zayazd”.
W repertuarze solowym wystąpiła Joanna Grzyb, która w przejmującej i pełnej osobistego wyznania pieśni „Modlitwa dziewczyńska” opowiedziała o dramatycznym losie młodej dziewczyny – uczestniczce Powstania Warszawskiego. Utwór pochodzi z płyty pt. „Panny wyklęte”.
Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, albumy i puchary.
Uczniów przygotowała p. D. Klepaczewska

(tekst: D. Klepaczewska)

Joomla templates by a4joomla