szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna w klasach 0 - III PSP nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - „European Day of Healthy Food and Cooking”, został zainicjowany w Unii Europejskiej w 2007 roku przez Komisarza ds.Zdrowia Markosa Kyprianou. Dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej m.in. w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo dla Zdrowia postanowiło obchodzić w Polsce dzień 8 listopada jako Dzień Zdrowego Śniadania. Każdy wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
Tegoroczna Ogólnopolska Akcja Edukacyjna pt.„ Śniadanie daje moc” została przełożona na dzień 6 listopada z tego względu, iż 8 listopada przypadał w niedziele dzień wolny od zajęć w szkole. 6 listopada, uczniowie naszej szkoły podstawowej z klas O-III wraz z wychowawcami wzięli udział w tej smacznej akcji.
Celem jej było zwiększanie świadomości nt. zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację. Uczniowie i ich rodzice o akcji zostali odpowiednio wcześniej powiadomieni. Wszyscy spisali się na medal, wspólne przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole.

Joomla templates by a4joomla