szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

 

Ślubowania nadszedł czas…
W dniu 27 października 2015r. najmłodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wraz z pierwszoklasistami z filii w Zdziechowie wzięli udział w ceremonii „Pasowania na ucznia”.
W auli szkolnej zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele, którzy  w radosnych nastrojach oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Nie zabrakło też znamienitych gości. Na uroczystość szkolną przybyli: Burmistrz Szydłowca - pan Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu - pan Marek Artur Koniarczyk, Pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi - pani Jadwiga Kopycka, sierżant Marlena Skórkiewicz reprezentująca komendanta szydłowieckiej policji oraz pani Ilona Mamla z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu
Na początku uroczystości bohaterowie dnia – nasi pierwszoklasiści- wspólnie ze swoimi starszymi kolegami z klas drugich mieli możliwość zaprezentować swoich talentów recytatorskich i muzycznych w krótkim programie artystycznym. Bardzo dobrze zdali egzamin na ucznia i wreszcie mógł nastąpić oczekiwany przez wszystkich akt pasowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała każdego z nich na ucznia. Dopełnieniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka w kronice szkolnej i otrzymanie z rąk wychowawców legitymacji szkolnych.
Nie zabrakło gratulacji i wspaniałych życzeń od naszych gości dla najmłodszych. Pan Burmistrz wręczył Pierwszakom wspaniałe pamiątkowe upominki, pani sierżant zadbała o bezpieczeństwo dzieci, wręczając im odblaski, a Pan Przewodniczący Rady Miejskiej osłodził tę wzruszającą chwilę pysznymi cukierkami.
Ostatnim akcentem dnia były pamiątkowe, wspólne fotografie i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za spędzone z nami chwile, a pierwszakom życzymy sukcesów i niezapomnianych wrażeń w szkole.

(tekst: J. Miernik)

Joomla templates by a4joomla