szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 8 października 2015 r. odbyła się kolejna odsłona projektu - Internetowy Teatr TVP dla szkół. Uczniowie ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu obejrzeli transmisję spektaklu "Świat Garmanna" z teatru Baj. W ramach projektu, który wykorzystuje nowoczesną technologię, jako sposób dotarcia ze sztuką do młodej widowni.

Spektakl powstał na podstawie utworów Stiana Hole. Przedstawia świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann – jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Twórcy spektaklu próbują dowieść, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.

Dodatkową atrakcją spektaklu było wprowadzenie do scenografii ekranu z projekcją multimedialną.

Uczniowie mogli uczestniczyć w spektaklu dzięki koordynatorkom projektu p. Renacie Malmon i p. Annie Tokarskiej

(tekst R. Malmon)

Joomla templates by a4joomla