szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Z okazji obchodzonego 26 września Dnia Języków Obcych, odbyła się w poniedziałek 28.09.2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu uroczysta akademia pt. „Warto uczyć się języków obcych”. Akademia została przygotowane przez nauczyciela języka niemieckiego p. Piotra Niewadzisza oraz uczniów szkoły podstawowej i klas językowych z gimnazjum.

Wydarzenie to miało na celu uświadomienie uczniom, jak trudno w dzisiejszych czasach poradzić sobie bez znajomości języków obcych oraz zmotywowanie do ich nauki. W programie artystycznym odegrane zostały scenki i odśpiewane piosenki w różnych językach. Niewątpliwą atrakcją była piosenka wykonana w języku romskim przez uczennicę klasy 4 PSP. Podczas akademii nie zabrakło również konkursów językowych.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest od 2001 roku w całej Europie. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i wspieranie nauki języków obcych.

(tekst P. Niewadzisz)

Joomla templates by a4joomla