szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 6.03.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Szydłowcu oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Szydłowcu. Celem konkursu jest rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, a także stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2:
- w kategorii klas I-III - Natalia Sitkowska z 3c,
- w kategorii klas IV-VI -Alicja Mosiołek z 5a.
Uczennica Alicja Mosiołek w konkursie zdobyła wyróżnienie, a obie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Joomla templates by a4joomla