szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” – pod takim hasłem odbył się 15 grudnia 2016r. I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół im. bp. Jana Chrapka w Majdowie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Radni Rady Miejskiej w Szydłowcu- p. Dorota Jakubczyk i p. Arkadiusz Sokołowski. W przedświątecznej atmosferze, pełnej ciepła i radości, młodzi wykonawcy szkół prezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Nasze uczennice odniosły duży sukces, zajmując czołowe lokaty w konkursie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęły uczennice klasy 5s: Zuzanna Kopycka, Sonia Łyżwa, Antonina Palmowska, Laura Ziętkowska, które wykonały nastrojową pastorałkę pt. „Kołysanka dla Dzieciątka”, natomiast Alicja Mosiołek – uczennica klasy 5a pieśnią pt. ”Znak Pokoju” wywalczyła II nagrodę.
W kategorii szkół gimnazjalnych naszą szkołę reprezentowała Natalia Bielecka - uczennica klasy 2a, która wzruszająco i z własną oryginalną interpretacją zaśpiewała współczesną pastorałkę „Cicho, cicho Pastuszkowie”, zdobywając I miejsce.
Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic i życzymy im dalszych artystycznych sukcesów.
Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki p. Danuta Klepaczewska.

Joomla templates by a4joomla