szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 14.12.2016r. uczniowie klasy IIIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wraz z wychowawczynią Izabelą Matygą uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Warsztaty prowadzone były przez państwa Annę i Rajmunda Kieman– członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych.
W czasie zajęć uczniowie poznali historię garncarstwa- ginącego rzemiosła, a także techniki pracy z gliną. Każde dziecko własnoręcznie wykonało okarynę zwaną gwizdałką i ozdobiło ją według własnego pomysłu. Zajęcia dały dzieciom możliwość zabawy gliną, poznania jej właściwości, rozwijały także kreatywność oraz sprawność manualną.
Po zakończeniu warsztatów uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą wyrobom garncarskim i ceramicznym.

(tekst: I. Matyga)

Joomla templates by a4joomla