szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

9 grudnia 2016r. już po raz kolejny Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu włączył się w ogólnopolską kampanię na rzecz dobrego chleba „żytniego na zakwasie”.
Głównym celem „Dnia Chleba” było podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz ukazanie, szczególnie ludziom młodym, istoty symboliki chleba jako zapomnianej w dzisiejszych czasach wartości.
W akcję zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Chcieliśmy uświadomić uczniom, że to co mogą sami przygotować z bliskimi w domu, jest o wiele zdrowsze.
Uczniowie klasy 2b PG nr 1 w składzie: Julita Ciupa, Oliwia Mackiewicz, Milena Rogala, Krystian Głuch, Norbert Kiełek i Patryk Rogala przygotowali stoisko z różnymi gatunkami chleba i częstowali pieczywem przez cały dzień. Zapach i smak chleba przyciągał całą społeczność szkolną. Na ten dzień przygotowana została specjalna wystawa rękodzieła ludowego, m.in. haftowane serwety, obrusy, tkane gobeliny. Na szczególną uwagę zasługuje ponad stuletni kilim i oryginalna szufla do wsadzania i wyjmowania chleba z pieca.
Ze smakiem wszyscy uczestnicy uroczystości kosztowali różne gatunki chleba. Najmłodsi uczniowie szkoły skorzystali z poczęstunku w swoich klasach
Na najbliższych godzinach wychowawczych uczniom i nauczycielom nie zabraknie pomysłów, aby w oryginalny sposób poruszyć tematykę związaną z chlebem oraz zapoznać z zasadami zdrowego stylu życia.
Opiekunem grupy projektowej była pani Justyna Pisarek, a w realizacji pomagały panie Anna Tokarska i Hanna Giszko.
Idea promowania chleba, najzdrowszego dla człowieka, spotkała się z nadzwyczajnym przyjęciem wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

(tekst: J. Pisarek)

Joomla templates by a4joomla