szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

5 grudnia 2016 roku klasy drugie i trzecie PSP2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu wybrały się do Radomia na przedstawienie teatralne pod tytułem pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Spektakl wystawiony był przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuliśmy prawdziwą magię teatru. Aktorzy zabrali nas w niezwykłą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Przewodnikiem był konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed nami skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, a piosenki pomagały zrozumieć treść inscenizowanych wierszy Tuwima. Obok aktorów na scenie występowały dzieci z widowni. Na szczególną uwagę zasługuje scenografia. W przedstawieniu wykorzystano efekty specjalne, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Na zakończenie rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości.
Po spektaklu dzieci udały się na spacer i podziwiały świąteczny wystrój ulic Radomia.

Joomla templates by a4joomla