szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W klasach pierwszych oraz trzecich szkoły podstawowej naszej szkoły w ostatnim tygodniu listopada odbyły się zajęcia edukacyjne w kolorze Zielonym w ramach programu własnego „Zdrowo Kolorowo”.
Zajęcia w klasach pierwszych rozpoczęła pani Justyna Kłosowska - logopeda szkolny, czytając dzieciom bajkę terapeutyczna pt. „Witamina C”. W klasach trzecich bajkę dla uczniów przeczytały wychowawczynie. Później dzieci omówiły dokładnie treść tekstu. Szczególną uwagę dzieci skupiła informacja dotycząca zawartości witamin w poszczególnych owocach. Rozszerzyły swoje dotychczasowe wiadomości, dowiedziały się więcej o świeżych, mrożonych oraz suszonych owocach oraz o ich wartościach odżywczych.
Kolejnym stałym punktem zajęć była prezentacja multimedialna, z której uczniowie poznali zielone owoce trudno dostępne w naszych sklepach, o ciekawych kształtach i nazwach, m.in. o chlebowcu, jabłku budyniowym. Nie zabrakło też degustacji zielonego – dzieci smakowały awokado, piły sok z kiwi. Na zakończenie zajęć pierwszaki pokolorowały kolejną stronę swojej książeczki o zdrowiu, natomiast zadaniem trzecioklasistów było wykonanie kart pracy z zadaniami utrwalającymi wiadomości oraz wykonanie kart o owocach i warzywach do gazetki o zdrowiu. Już niebawem kolejne zajęcia w innym kolorze.

Joomla templates by a4joomla