szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 21.10.2016r odbyły się drugie zajęcia edukacyjne w ramach programu autorskiego „Zdrowo – kolorowo”. Zajęcia rozszerzają wiedzę i umiejętności pierwszaków związane z prawidłową dietą i higieną spożywania posiłków.
Zajęcia czerwone rozpoczęła pani Teresa Derlatka mama uczennicy klasy 1b, czytając dzieciom bajkę terapeutyczną o małym niejadku. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która rozszerzyła zdobytą już wiedzę na temat piramidy żywienia, wartości odżywczych a także wyglądu owoców iarzyw, które na co dzień nie są spotykane w naszych sklepach. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, omawiały zdjęcia, porównywały je z przyniesionymi okazami warzyw i owoców. Smacznym etapem zajęć była degustacja opuncji – czyli owoców kaktusa, którego dzieci nie jadły do tej pory. Na zakończenie dzieci otrzymały kolejną stronę swojej książeczki o zdrowiu i pokolorowały ją. Już niebawem kolejny taki dzień w inny kolorze.

Joomla templates by a4joomla