szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 11.X.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wybrały się na wycieczkę autokarową do Kielc. Celem wycieczki było Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Manufaktura Słodyczy.
W Muzeum przedszkolaki mogły zobaczyć jakimi zabawkami bawili się ich dziadkowie a jakimi rodzice, ale także oglądali eksponaty liczące nawet trzysta lat. Zabawa kamiennymi klockami, drewnianymi pojazdami czy gra wielkimi pionkami na podłodze w „Chińczyka” sprawiła dzieciom wielką frajdę.
Wizyta w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu”, gdzie maluchy uczestniczyły w warsztatach dostarczyła natomiast wielu informacji na temat produkcji słodyczy. Każdy uczestnik wycieczki mógł przyjrzeć się etapom wyrabiania słodyczy, skosztować kolorowych karmelków a także samodzielnie wykonać lizaka. Pamiątką dla przedszkolaków z wycieczki do Fabryki Cukierków były imienne dyplomy „Małych Karmelarzy” i otrzymane kolorowe pyszności.
Choć tego dnia pogoda nie dopisała, każdy wracał do domu z uśmiechem na twarzy.

Joomla templates by a4joomla