szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 5.10.2016 r. odbyła się prelekcja dla uczniów I klas Publicznego Gimnazjum nr 1 na temat odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży w świetlne Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. W spotkaniu wzięło udział 45 uczniów klas 1 z Publicznego Gimnazjum nr 1.
Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu asp. szt. Piotr Zięba z Wydziału ds. Nieletnich wyjaśnił kim jest osoba nieletnia, pojęcia: „czyn karalny”, „demoralizacja” i jej przejawy, czym jest przestępstwo, a czym wykroczenie. Omówiony został katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Ponadto przybliżono uczniom wiedzę na temat środków wychowawczych, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich.
W drugiej części spotkania młodzież gimnazjalna miała okazję obejrzeć fabularną opowieść pt. „Życie pod murem” w reżyserii Dariusza Reguckiego. Film opowiada o losach trzech osób, które w różny sposób związały swoje życie z narkotykami. Ukazuje bezwzględność dealerów, gardzących narkomanami oraz dramat dwojga młodych ludzi, którzy w pogoni za pieniądzem oraz ogromną potrzebą miłości wstrzyknęli sobie kompot, zarażając się AIDS.

(tekst. M. Karlikowska)

Joomla templates by a4joomla