szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 30 września 2016 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół im. Jan Pawła II w Szydłowcu uczestniczyła w akcji pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” zorganizowanej w ramach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się od 2011r
w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas egzaminów!
Już kilka dni przed akcją wszyscy uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wskazywali ciekawe sposoby wykonywali ciekawe sposoby pozwalające w opanowaniu tabliczki mnożenia, wykonywali plakaty pozwalające łatwo zapamiętać różne wyniki działań.
30 września uczniowie w czasie lekcji matematyki mogli zdobyć certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzaminowany wybierał los z pięcioma przykładami mnożenia, odczytywał i w ciągu 3 minut podawał poprawną odpowiedź. W przypadku choć jednej pomyłki egzamin był niezdany.
W czasie przerw uczniowie zorganizowani w patrole egzaminacyjne sprawdzali wiedzę wśród kolegów z gimnazjum, rodziców oraz pracowników naszej szkoły.
Tylko nieliczni uczniowie w wyznaczonym czasie mieli problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi.

(tekst: E. Stefańska)

Joomla templates by a4joomla