szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu biorą udział w ogólnopolskim programie „Dzieciństwo bez próchnicy”, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Zdrowia. W ramach tego programu dnia 16.09.2016 r. w szkole odbyły się zajęcia zorganizowane przez wychowawczynie grup przedszkolnych panią Ewę Cender i Magdalenę Bąk. Przedszkolaków przywitał królik Pampiś, który opowiedział i pokazał dzieciom, jak prawidłowo używać pasty i szczoteczki do zębów. Wprowadził w tajniki wiedzy o higienie jamy ustnej i prawidłowej pielęgnacji zębów. Dzieci również obejrzały film, o przygodach królika Pampisia - orędownika czystych zębów. Podczas zajęć dzieci brały udział w zabawach, rozwiązywały zagadki, otrzymały naklejki i karty pracy do indywidualnych zadań. Na koniec każde dziecko biorące udział w projekcie dostało pastę do zębów i szczoteczkę, którymi pod nadzorem nauczycieli w szkole będą szczotkować swoje zęby. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z prowadzonych zajęć i otrzymanych prezentów. Obiecały pielęgnować swoje zęby najlepiej jak potrafią. Zapoczątkowane w programie działania będą kontynuowane w szkole poprzez cały rok szkolny.

(tekst: E. Cender)

Joomla templates by a4joomla