szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 16 września 2016 r. o godz. 10.45 przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Ćwiczeniem objęte były wszystkie grupy uczniów, pracownicy i inne osoby przebywające w tym czasie w szkole.
W ramach praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji uruchomiono procedurę alarmowania wewnętrznego o zagrożeniu i sprawdzono poprawność postępowania osób odpowiedzialnych za przebieg ewakuacji w budynku oraz zachowanie uczniów w trakcie ewakuacji.
Ewakuację przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół: p. Justyna Pisarek i p Marian Jarosławski
Ewakuacja przebiegała zgodnie z procedurami. Wszyscy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi i udali się na miejsce spotkania, a następnie spokojnie wrócili na zajęcia.
Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Uczniowie i pracownicy szkoły bez paniki i w sposób uporządkowany wykonali zadanie próbnej ewakuacji.

(tekst: J. Pisarek)

Joomla templates by a4joomla