szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 16.05.2016r. uczniowie klas piątych PSP nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez psychologa Polskiego Centrum Profilaktyki– p. Magdalenę Pach. Podczas zajęć dzieci poznawały informacje na temat zagrożeń płynących z zażywania środków psychoaktywnych, dopalaczy oraz palenia papierosów czy e-papierosów.
Poprzez prezentowane scenki dramowe uczniowie uczyli się sztuki asertywności. Dobrane metody miały również na celu dostarczenie dzieciom wzorca właściwych zachowań, budowanie pozytywnego obrazu siebie, uczenie się rozpoznawania własnych emocji i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z nimi.
Zajęcia pomogły uświadomić uczniom, że sięganie po używki nie jest przejawem dorosłości, lecz początkiem niekończących się problemów, które będą miały konsekwencje w dorosłym życiu.

Joomla templates by a4joomla