szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

29 kwietnia odwiedziliśmy Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne w Szydłowcu. Wszyscy zostaliśmy ciepło i życzliwie powitani przez panią bibliotekarkę Bogusławę Podsiębierską, która oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach biblioteki.
Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób korzystać z wypożyczalni książek, czytelni, czy też multimedialnych środków przekazu dostępnych w Centrum. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do czytania książek. Chwaliła te, które już korzystają z bogatego księgozbioru, ponieważ niektórzy uczniowie już od roku należą do grona czytelników tej biblioteki.
Na zakończenie wizyty w ramach „Czytania dzieciom” p. bibliotekarka przeczytała fragmenty książki pt. „Szewczyk Dratewka”. Przygody, których bohaterem był Dratewka, bardzo dzieci zainteresowały. Wszyscy obiecali, że chętnie samodzielnie przeczytają o dalszych losach dzielnego szewczyka.

(tekst: T. Klepacz)

Joomla templates by a4joomla