szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 28 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, p. Piotrem Łojkiem. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda mundur strażacki oraz na czym polega praca strażaka. Podczas spotkania uświadomiły sobie, że strażacy pomagają również ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os. Pan strażak poinformował, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych. Strażak dołączając się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przeczytał opowiadanie pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.
Ciekawe opowiadanie przeczytała również dzieciom p. Beata Łojek. Czytanie utworów przez rodziców to niecodzienna lekcja przekazania wartości czytelnictwa w życiu człowieka.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakowi i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże, czy tak będzie.

(tekst: T. Klepacz)

Joomla templates by a4joomla