szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 11.10.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowce odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Następnie nauczyciele, pracownicy oświaty oraz zaproszeni goście spotkali na auli naszej Szkoły, gdzie zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Ubysz. W krótkim przemówieniu złożył życzenia i podziękowania za całoroczną pracę. Wiele ciepłych słów i życzeń dla nauczycieli padło także z ust zaproszonych gości: Burmistrza Szydłowca Pana Artura Ludwa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Artura Koniarczyka, Przewodniczącej ZNP w Szydłowcu Pani Emilii Siudak i Ksiedza Dziekana Marka Kucharskiego.
Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów i nauczycieli pt. „Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pan Dyrektor Szkoły podziękował uczniom i nauczycielom, którzy występowali i przygotowali całość.
Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom naszej gminy przez Burmistrza Szydłowca Pana Artura Ludwa. Następnie Koordynator Sportu Pan Rafał Kiljanek przedstawił klasyfikację gminnych placówek oświatowych w sporcie. We wszystkich kategoriach nasza Szkoła zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

IMG 7631a

Joomla templates by a4joomla