szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

" Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową".
Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński

Sztandar jest uznawany za symbol miłości do Ojczyzny, wierności, honoru i męstwa. Dla każdej szkoły ma znaczenie szczególne. Uczniowie oddają mu cześć podczas najważniejszych wydarzeń: rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, Święta Patrona .

20 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu miała miejsce szczególna uroczystość - nadanie sztandaru.
O godzinie 9.35 przed budynkiem szkoły zebrali się uczniowie wszystkich klas. W odpowiednim porządku przeszli do Kościoła p.w. Narodzenia NMP w Szydłówku, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika. W obecności zaproszonych gości i społeczności szkolnej Jego Ekscelencja poświęcił nowy sztandar.

Po zakończonym nabożeństwie wszyscy uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi zaprzyjaźnionych szkół udali się do budynku naszej szkoły. W auli szkoły Pan Dyrektor Krzysztof Ubysz powitał zaproszonych gości: Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Panią Agnieszkę Górską Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Szydłowca Pana Artura Ludwa, Wiceburmstrz Szydłowca Panią Anetę Furmańską, przedstawicieli Rady Rodziców, władze samorządu Gminy Szydłowiec, kapłanów, byłych pracowników naszej szkoły, nauczycieli i uczniów.

Pan Dyrektor podziękował wszystkim darczyńcom i przyjaciołom naszej szkoły. Bez ich pomocy ufundowanie nowego sztandaru byłoby niemożliwe.
Kolejnym punktem uroczystości była krótka prezentacja sztandaru. Uczniowie prowadzący opisali dokładnie awers i rewers sztandaru.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandarów, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Cecylii Kraski, Anny Tokarskiej, Pauliny Kalugi. Nad nagłośnieniem czuwał Robert Wojcieszek. Przedstawiona została sylwetka naszego Patrona Jana Pawła II, najważniejsze wydarzenia z jego życia, ciekawostki. Całość oprawiona została pięknymi slajdami i pieśniami.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim zebranym za obecność i uświetnienie uroczystości. Zaprosił do obejrzenia szkoły, a także składania wpisów w Księdze Pamiątkowej wystawionej w holu szkoły.

Joomla templates by a4joomla