szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

29 listopada 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu STARTUP DAYS FOR YOUTH.
W ramach projektu uczniowie klas gimnazjalnych na warsztatach zapoznawali się z nowymi formami przedsiębiorczego spędzania czasu, pracy na modelach biznesowych oraz zarządzania projektami. Na zajęciach zastosowano takie metody pracy jak:
1. uczenie przez doświadczenie
2. gra symulacyjna
3. kreatywne rozwiązywanie problemów
W trakcie 4 spotkań grupy uczniowskie prowadzonych przez p. Karin Lesiak z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej, tworzyły swoje pomysły na innowacyjne przedsięwzięcie, opracowywały i przygotowywały prototypy produktów i usług.
Projekt nawiązuje do nowoczesnego postrzegania gospodarki rynkowej, w której uczestnicy mogą tworzyć swoje miejsce pracy, umiejąc właściwie sprecyzować swoje umiejętności i możliwości, a także określać potrzeby rynku i na nie odpowiadać. W kontekście obecnie prężnie powstających startupów pokazywaliśmy, jak duże znaczenie mają umiejętności tzw. „miękkie” (kreatywność, empatia, współpraca, innowacyjność), aby poradzić sobie na rynku pracy.

Zwieńczeniem projektu była gala pokazowa Startup Days, w trakcie której każda grupa przedstawiła wyniki swojej pracy i przekonywała społeczność szkolną do zagłosowania na ich produkt. W wydarzeniu wzięli udział także eksperci i startupowcy, którzy rozmawiali z uczestnikami, pytali skąd się wzięły pomysły na ich przedsięwzięcia i wybierali najlepsze pomysły na biznes.

IMG 4318

Joomla templates by a4joomla