szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dzieci z klas 0-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Szydłowcu zostały objęte ogólnopolskim programem społecznym „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”. Program promuje wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy, a główną ideą jest wyposażenie uczniów w karty ICE zawierające takie dane, jak imię i nazwisko dziecka oraz trzy numery kontaktowe do rodziców lub opiekunów ułatwiające kontakt w razie wypadku jej posiadacza. Karty umieszczone są w odblaskowym etui, dzięki czemu pełnią zarówno funkcję prewencyjną, jak i informacyjną. Realizacja programu „Domofon ICE. Budimex Dzieciom” zakłada organizację uroczystej gali dla dzieci z klas 0-III szkół podstawowych objętych programem. 23 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala, w której wzięło udział 242 uczniów. W profilaktycznym szkoleniu edukacyjnym poświęconemu bezpieczeństwu wzięli udział ratownicy medyczni, przedstawiciele KPP i KP PSP w Szydłowcu oraz organizatorzy - przedstawiciele Budimexu. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Pogadankę na zasadzie pytań i odpowiedzi na temat zasad ruchu drogowego przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji. Strażacy z KP PSP w Szydłowcu pokazali dzieciom strój strażaka, biorącego udział w akcji. Dzieci chętnie przymierzały hełm i strój strażacki. Ratownik medyczny zapoznał dzieci z zasadami ratowania ludzkiego życia, uczył jak udzielić pierwszej pomocy (masaż serca) z użyciem fantomów podkreślając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo własne. Bardzo wiele chętnych dzieci było do ćwiczeń masażu na fantomie. Spotkanie umilił i wzbogacił teatrzyk z Krakowa, przedstawiając spektakl pt. „O biedronce Aldonce i skrzacie Kłopotku”. W humorystyczny sposób aktorzy przedstawili dzieciom zasady dotyczące ich bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania, każdy uczeń otrzymał spersonalizowaną zawieszkę „Domofon ICE”, która została przypięta do plecaka. Klasy otrzymały „magiczne tuby, dzięki którym w bardzo łatwy sposób można wytłumaczyć dzieciom, jak działają odblaski i jaka jest różnica pomiędzy widocznością na drodze osoby noszącej odblaski oraz tej, która ich nie posiada.

Joomla templates by a4joomla