szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 24.04.2018r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu odbył się po raz XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Wolność przez wielkie W” upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Konkurs został zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Szydłowcu pod patronatem Starosty Szydłowieckiego. Miał on na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży ich zainteresowań oraz uzdolnień, popularyzowanie wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, jak również budzenie szacunku i poczucia wdzięczności dla naszych przodków, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.
W eliminacjach powiatowych brali udział uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych.
Laureatami XVI Konkursu Ortograficznego zostali uczniowie naszej szkoły:
Dominika Jankowska (I miejsce) z klasy 7a w kategorii uczniów szkół podstawowych klas VI-VII oraz
Maja Gawęda (I miejsce) z klasy 3s w kategorii szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
oraz osób dorosłych.
Zwycięzcy Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe od organizatora i sponsorów konkursu oraz statuetki ufundowane przez Starostę Powiatu Szydłowieckiego.

 

Joomla templates by a4joomla