szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

22 kwietnia obchodzony jest 
Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu
 i zanieczyszczeniem środowiska.
Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas IV - VII przygotowali plakaty z hasłami ekologicznymi, została zorganizowana wystawa na tablicach korkowych w klasach oraz na holu głównym szkoły. Uczniowie ubrali się w ten dzień w kolorach zieleni, każdy uczeń przygotował emblemat z napisem ,, Dzień Ziemi”,
Klasy czwarte i siódme pod opieką pań Marty Osipowicz i Hanny Giszko zorganizowały „mały happening” ulicami Szydłowca. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami ekologicznymi zachęcającymi społeczność Szydłowca do dbałości o naszą planetę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przeszli ulicami naszego miasta aby przypomnieć jak ważne jest to abyśmy wszyscy dbali o naszą planetę i nie tylko w tym jednym dniu, ale na co dzień.
Na lekcjach przyrody i biologii odbyły się 15 minutowe pogadanki na temat szacunku dla Ziemi, ekologicznym stylu życia, znaczenia recyklingu.
Na zajęciach koła przyrodniczego uczennice klas czwartych zasadziły wiosenne kwiaty które upiększają teren wokół szkoły.

Joomla templates by a4joomla