szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

„Myślę pozytywnie” to program wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego. Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawienie do życia i ludzi – pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, daje poczucie szczęścia. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.
W bieżącym roku nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, które współpracują z Instytutem Edukacji Pozytywnej - w ramach projektu, „Myślę pozytywnie”.
Udział w programie wiąże się, między innymi z realizowaniem określonych zadań promujących pozytywne myślenie. W naszej szkole, w ramach projektu prowadzone są cykliczne zajęcia warsztatowe, w klasach: 4s,4c,7a PSP oraz 2a PG.
W marcu przeprowadzono szereg lekcji wychowawczych z wykorzystaniem scenariuszy zajęć, m. in. „Budowanie poczucia własnej wartości” i „Asertywność”. Uczniowie poznali istotne elementy, mające wpływ na pozytywną samoocenę. Dostrzegli swoje mocne strony i potrafili o nich dyskutować na forum klasy. Zadania miały na celu zachęcenie uczniów do pozytywnego nastawienia, a tym samym lepszego radzenia sobie ze stresem.
Dzięki udziałowi w programie szkoła zyskuje całoroczne wsparcie eksperckie oraz pakiet materiałów warsztatowych i szkoleniowych do prowadzenia zajęć promujących pozytywne myślenie.

(tekst: R. Malmon)

Joomla templates by a4joomla