szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

W dniu 06.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II Szydłowcu odbyły się zajęcia dla uczniów klas IV- VII pod tytułem ,,Fizyka wszędzie styka”.
Ciekawy scenariusz lekcji łączył elementy przyrody, fizyki oraz chemii. Uczniowie mogli obejrzeć i brać czynny udział w eksperymentach przyrodniczych i dowiedzieć się na czym polegają m.in.: wodorowa mamba, latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru, działanie tłoka w silniku. Dzieci uczestniczyły także w zabawach z helem i ciekłym azotem pod pełnym nadzorem prowadzących z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Uczniom bardzo spodobała się taka forma zajęć, łącząca elementy wykładu, laboratoriów naukowych oraz interaktywnego quizu, który pozwolił uczestnikom na czynny udział w wydarzeniach i eksperymentach oraz zapewnił wspaniałą zabawę.

(tekst: M. Turek)

Joomla templates by a4joomla