szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

11 grudnia 2017r. – uczniowie klasy 3a i 3s pod opieką p. M. Łaskiej i p. P. Kalugi przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący Praw Człowieka.
Prawa człowieka zostały formalnie uznane za jeden z priorytetów społeczności międzynarodowej w grudniu 1948 roku, kiedy przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zyskały one wówczas miano uniwersalnych zasad obejmujących wszelkie aspekty życia ludzkiego. Od czasu swego utworzenia, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadzorowała tworzenie regulacji prawnych w dziedzinie praw człowieka, dokładając wszelkich starań, aby normy te przestały być jedynie etycznymi wskazówkami, lecz stały się powszechnie obowiązującym prawem.
Prawa człowieka wciąż są łamane w wielu miejscach świata. Dlatego nasi uczniowie podczas występów przypomnieli o ludziach cierpiących i prześladowanych z powodu walki o prawa człowieka. Uświadomili również swoim kolegą jakie mamy ogromne szczęście żyć w kraju demokracji – w którym prawa człowieka winno się przestrzegać i o nich mówić. Zwrócili dużą uwagę na konieczność przestrzegania praw dziecka, podkreślająca, że „dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”.

 

Joomla templates by a4joomla