szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele znanego poety, doktora prawa, syna rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Lucjana Rydla z córką gospodarza z Bronowic Małych, Jadwigą Mikołajczykówną. Wesele to odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański, który był jego uczestnikiem, stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach.
W tym roku w drodze głosowania to właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017. Nasza szkoła, jak co roku, wzięła w nim udział. Uczniowie klasy 2a i 3a gimnazjum w sposób barwny przedstawili swoim koleżankom i kolegom fragmenty utworu. W czasie czytania powieści zaprezentowano pokaz multimedialny dotyczący dramatu.
Opiekunkami akcji były: pani Cecylia Kraska – nauczycielka języka polskiego oraz pani Anna Tokarska – nauczycielka informatyki.

Joomla templates by a4joomla