szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

31 maja i 6 czerwca uczniowie PG nr 1 w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Szydłowcu brali udział w III edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia Radca Prawny Martyna Stanios i aplikant adwokacki Kinga Skawińska przeprowadzili w czterech klasach 2-godzinne zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, podkreśliły kluczową rolę sądów powszechnych w stosowaniu prawa przy uwzględnieniu nadrzędnej roli Konstytucji.
Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Prowadzący w przystępny i interesujący sposób pokazali, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie mogli swobodnie wypowiadać swoje zdanie na temat Konstytucji, tworzyli także swoją własną konstytucję w wymyślonym przez siebie państwie, rozmawiali na temat praw i obowiązków obywateli w konstytucji RP.
Tydzień Konstytucyjny ma za zadanie promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.
Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Joomla templates by a4joomla