szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu włączyła się w Ogólnopolską Akcję Społeczną „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której ambasadorem w tym roku był Kuba Błaszczykowski. Celem kampanii było zwrócenie uwagi uczniów na problem „dokuczaczy”- osób, które celowo sprawiają przykrość innym oraz pokazanie, jak sobie z nimi radzić.
Wychowawcy przeprowadzili z dziećmi szereg ciekawych zajęć, zabaw dotyczących budowania dobrych relacji w klasie, w szkole, kształtowania postawy empatycznej, uświadamiali, jakie mogą być konsekwencje dokuczania.
W ramach kampanii uczniowie klasy 1b wcielili się w piratów. Wspólna zabawa na wyimaginowanym statku miała pokazać załodze, jak wiele można zrobić razem, współpracując ze sobą, w atmosferze życzliwości i przyjaźni. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest reagowanie na popychanie, dokuczanie, mówienie nieprzyjemnych słów koleżance, koledze. Nauczyły się, że nie można stać z boku, być obojętnym wobec tych, którym dzieje się krzywda. Trzeba być kumplem, nie wolno dokuczać!

 

DSC 1622 pir

IMG 20170427 091609 pir

Joomla templates by a4joomla